KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14818302
nr 1481 8302
Gideon Börje
(1891-1965), Sverige
Oljemålning, "Gladiolus i krus". Signerad. Olja på duk, 60x49 cm, yttermått inklusive ram: 80x70 ca
Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
måndag 8 augusti 2022
kl 20:56:50
300 kr
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr
Gideon Börje
Läs mer om Gideon Börje